خوشمزه ترین غذاهای چینی

 

 

1 - Roast duck

گوشت اردک کباب شده یکی از پرسابقه ترین غذاهای این کشور با قدمت چند صد ساله بوده که جزو محبوبترین و لذیذترین خوراک های چینی است.

توریست هایی که به چین وارد می شوند مشتاق تست کردن و خوردن گوشت اردک کبابی چینی هستند چرا که تعریف آن را بسیار شنیده اند. طعم لذیذ و ترد آن هرسلیقه چشایی را مجذوب خود می کند.

2 - Kung Pao Chicken
خوراک مرغ کونگ پائو یکی از خوشمزه ترین خوراک های چینی با انواع روش های پخت و طعم ترش و شیرین نزد مردم چین و گردشگران از این کشور می باشد. اگر گذرتان به چین و رستوران های آن افتاد خواهید دید این خوراک چقدر پر طرفدار است.


3 - Beijing snacks

یکی از لذیذ ترین و شناخته شده ترین خوراکی های چینی، میان وعده چینی با طعم و مزه منحصر به فرد و بسیار متنوع . از این خوراکی ها می توان از کیک نخود، خوراک سیرابی گوشت خوک سرخ شده در روغن کنجد و کیک گندم تهیه شده با آب گوشت آب پز و کیک برنج، یاد کرد. میان وعده های چینی از شهرت و محبوبیت جهانی برخوردارند!!!

4 - Mapo Beancurd

خوراک Mapo Beancurd که از ارزان ترین و در دسترس ترین مواد اولیه خوراکی همچون سیب زمینی، فلفل چیلی، نخودفرنگی و سبزیجات مختلف تهیه می شود یکی دیگر از محبوترین غذاها نزد چینی هاست. روش پخت سریع و آسان و مواد اولیه ارزان، از ویژگی های این خوراک می باشد.

5 - Pork Lungs in Chili Sauce

جگر خوک خوابانده شده در سس چیلی، یک صبحانه عالی و مغذی برای شروع یک فعالیت روزانه سخت!!!!

6 - Crawfish with Chili Sauce
خوراک خرچنگ قرمز با سس چیلی
مردم چین در طول بازیهای المپیک پکن عادت داشتند بعد از مشاهده بازی ها یک بشقاب خوراک خرچنگ به بدن بزنند! ...

7 - Bullfrog
غورباغه بزرگ آمریکائی، هرچند از جثه کوچکی برخوردار است اما به این نام مشهور است. خوراکی با گوشت لذیذ و ابریشمی که مردم چین برای آن سر و دست می شکانند!!!!! Play the best friv games online.

 

8 - dumpling
پیراشکی چینی علاوه بر طعم خوشمزه اش نمادی از فرهنگ چینی بشمار می رود.

9 - Yangchow
برنج سرخ شد یانگ ژو، به لحاظ سرعت پخت بالا و راحتی تهیه آن از شهرت و محبوبیت زیادی در چین برخوردار است. این خوراک به همراه سبزیجات تازه پخته می شود.

10 - Chinese noodle

ماکارونی چینی، تهیه این خوراک کار آسان و راحتی بوده و با انواع سلیقه های غذائی منطبق و سازگار است. این غذا که شهرت جهانی دارد.در بین ممالک شرق و غرب پر طرفدار است.