ده شگفتی برتر کشور چین
 این روزها سفر به قدیمی ترین و پرجمعیت ترین کشور دنیا آسان تر شده و توریستان زیادی مشتاق بازدید از فرهنگ و آداب و سنن این کشور پهنارو می باشند.  شهر ممنوعه، میدان تیان آن من و دیواربزرگ چین از مراکز کعروف این کشور توریستی است که همه ما با آن ها آشنا بوده و اگر به چین سفر کنیم مطمئنا سری به آنها خواهیم زد. بنابراین تصمیم داریم تا مکان هایی را به شما معرفی کنیم که کمتر با آنها آشنا هستید:

موزه یادبود قتل عام نانجینگ
 این روزها توجه افراد به دوره های سیاه تاریخ جلب شده و گردشگری تاریک پدیده ای است که روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. برای نمونه کشتارهای کمبوجیه و هیروشیما دو مورد جذاب هستند که توریستان بسیاری را به خود جلب کرده است.در چین نیز آثاری از کشتارهای وحشیانه ژاپنی ها در سال 1973 وجود دارد. در آن زمان ژاپنی ها به مدت 6 هفته چین را محاصره کردند. سربازهای ژاپنی 200000 مرد، زن و کودک چینی را مورد تجاوز، شکنجه و کشتار قرار دادند . اکنون مردم چین یاد و خاطره کشته شدگان این حادثه تلخ را گرامی می دارند. در این موزه نیز تصاویر، مجسمه ها و شرح خاطرات بازماندگان در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد. 

شهر لی جیانگ
 شاید بتوان لی جیانگ را ونیز کشورچین خواند. اگرچه بخش عمده این شهر مدرن و پرجمعیت است، "لیجیانگ قدیم" منطقه ای روستایی سرشاراز کانال ها، پل های سنگی، معماری سنتی چین و فرهنگ اصیل چینی بوده ، که دیگر نمی توان نظیر آن را به سادگی در چین مدرنیزه پیدا کرد.

جشنواره یخ و برف هاربین

 شاید اسم این جشنواره با آغاز فصل سرما بارها به گوشتان خوورده و از طریق اخبار تصاویر زیبای آن را مشاهده کرده باشید . دمای هوا در طول این جشنواره یک ماهه تا 40- درجه می رسد. این دما حتی از دمای شهر ولادی وستک روسیه هم پایین تر است. در چنین دمایی برف و یخ به وفور یافت می شود وچینی ها به همین دلیل هرسال جشنواره ای را برگزار می کنند که شاید بتوان آن را یکی از 4 جشنواره بزرگ زمستانی جهان به شمار آورد.تیم هایی از سراسر جهان با ساختن مجسمه های یخی بزرگ و خلاقانه به شکل انسان، منظره یا اشیا در مسابقه یخ و برف شرکت می کنند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند در فعالیت های دیگری نظیر یخ نوردی شرکت نمایند .

غارهای ژیجین

این غارهای وسیع و باشکوه 30000 متر مربع وسعت داشته  و ارتفاع سقف آن گاهی به 185 متر نیز می رسد. اگرچه رودخانه ای که سال ها پیش این غارها را به وجود آورد دیگر جریان ندارد، اما نهرها و جریان های آب زیرزمینی راه خود را درساختارهای سنگی عجیب این غار پیدا کرده اند.
گویلین
 این شهربه عنوان زیباترین شهر چین شناخته می شود. گویلین در کنار رودخانه لی در جنوب چین ، جنگل های سرسبز و طبیعت فوق العاده چین قرار دارد. ضمن گرایش هر چه بیشتر چین به غرب و فرهنگ غربی، گویلین همچنان تاریخ غنی خود را حفظ کرده است.تپه خرطوم فیل، رودخانه شکوفه های هلو، و آبشار گودنگ از جاذبه های دیدنی این شهر به شمار می روند .

کوه چان بای شان
 رودخانه ای به نام رودخانه بهشت در کنار این کوه آتشفشان خاموش جریان دارد. این منطقه بهارهای گرمی دارد و پارک ملی که در کنار آن واقع شده است محل زندگی گونه های جانوری متعددی چون خرس ها، گوزن ها، پلنگ ها و غیره است.

پارک ملی سانگینگ شان و پارک جنگلی ژانگ جیاجی 
 جزیره های جنگلی که در فیلم آواتار به تصویر کشیده شده ، با الهام از پارک جنگلی ژانگ جیاجی ساخته شده است . مجموعه شگفت انگیزی از ستون های شنی جمعیت را به سمت خود جذب می کنند . ستونی به ارتفاع 4000 فوت در مرکزی ترین قسمت پارک قراردارد که بسیار با شکوه است.اما پارک ملی سانگینگ شان نیز به همین اندازه شگفت انگیز است، ستون های گرانیتی، جنگل های متراکم و گیاهان و جانوران متنوع در این پارک زیبا یافت می شوند.

هاینان
 هاینان از استان های معروف و گرمسیری چین است که بیشتر به یک جزیره در اقیانوس آرام شبیه است. تپه های گرمسیری، سواحل شنی، و جنگل های انبوه ، این جزیره را به یکی از جذاب ترین مراکز گردشگری چین مبدل کرده است .در حال حاضر در مرکز جزیره  رستوران ها و مراکز متعددی وجود دارد که متعلق به روس ها ست.  جزیره تماشایی میمون ها از دیگر مکان های پرطرفدار جزیره بوده که گردشگران می توانند علاوه بر تماشای مناظر زیبای اطراف غذاهای دریایی بسیار تازه میل کرده و آفتاب بگیرند.

راه آهن چینگهای

، تبتاین راه آهن خاص و ویژه ای ایست که به مرتفع ترین راه آهن جهان شهرت دارد . پنجره های واگن های آن به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند اکسیژن کافی به داخل هدایت کنند .ارتفاع این خط آهن 1956 کیلومتری به 4000 متر و سرعت آن به 120 کیلومتر بر ساعت می رسد. قیمت بلیط های این قطار از 226 یوان آغاز و حتی مسیر پکن تا لهاسا تنها 1260 یوان هزینه در پی دارد .این قطار از کوهستان ها، رودخانه ها و علفزارهای دورافتاده عبور می کند. در طول مسیر پکن به لهاسا حدود 49 ایستگاه وجود داشته ومسافران می توانند از قطار پیاده شده و مناظر اطراف را مشاهده نمایند.

پارک ملی دره 9 روستا

آوازه این پارک ملی به آبشارها، روستاهای تبتی، رودخانه های خوشرنگ و جانوران شگفت انگیزی که دارد بر می گردد. این پارک به رویا شباهت دارد تا واقعیت. در بعضی از 9 روستایی که این دره نام خود را از آنها گرفته هنوز هم ساکنانی وجود دارد.گردش در سراسر این پارک و مشاهده ویژگی های خاص آن حدود 3 روز طول می کشد.