موزه علم و فناوری شانگهای در خیابان شیجی دادائو قرار دارد. این مرکز به اشاعه علم، تحصیل و پیشرفت تئوری و فرهنگی می پردازد. در این موزه، گردشگران تجربه نظم دنیای مدرن را در موضوع "طبیعت، انسان و علم" خواهند داشت.این موزه شامل یک زیرزمین و چهار طبقه بر روی آن است. یک کره شیشه ای بزرگ در استخر این مجموعه و در مرکز آن قرار دارد که نماد زندگی مجدد است.

در زیرزمین یک نمایشگاه موقت، سالن تئاتر، تئاتر سه بعدی، نمایشگاه کلکسیون ها و فروشگاه وسایل علمی قرار دارد. سالن تئاتر آن سرگرمی های آموزشی را برای 280 نفر فراهم می کند. فیلم های دیجیتال آموزشی در این سالن به نمایش درمی آیند. تئاتر سه بعدی نیز با یک صفحه نقرهر ای 60 در 81 فوتی، اولین تئاتر سه بعدی چینی است و ظرفیت 441 تماشاچی را دارد.

در طبقه اول یک سالن برای نمایش گستره طبیعی ایالت یونان وجود دارد. سالن "کاوش پوسته زمین" رازهای جغرافیای شانگهای را در معرض دید عموم قرار می دهد. سالن "نور خرد" با استفاده از وسایل و ابزار ارتباطی مختلف، به بیان مسائلی علوم شیمی، زیست و ریاضی می پردازد. "سرزمین تکنولوژِی" که مخصوص کودکان یک الی دوازده ساله ساخته شده است، مکانی است تا با بازی و تفریح، کودکان را به علوم مختلف علاقمند سازد.

طبقه دوم شامل سالن های "سیاره زمین"، "عصر اطلاعات"،"راهروی جویندگان"، "دنیای روبوت ها" و "نمایشگاه عنکبوت ها" می باشد که همگی دارای ویژگی های خارق العاده و سرگرم کننده ای هستند. در طبقه سوم نیز سالن های "کاوش نور"، "دنیای نجوم"، "انسان و سلامتی" و تئاتر قرار دارند. سالن کنفرانس نیز در طبقه چهارم قرار دارد.