فرح بخش ترین کار گردشگران در سفر چین خرید است

یکی از لذت بخش ترین تفریحات خرید است به ویژه اگر به کشور پهناور چین سفر کرده باشید که کانون خرید و صادرات اجناس گوناگون با قیمت ها و تنوع کالاها با کیفیت های متفاوت است .

مرکز خرید طلای پکن به عنوان مرکز خرید طلائی و بسیار ممتاز پکن ار شرت زیادی برخوردار است.این بازار در زمان افتتاح خود یعنی سال 2005 به عنوان بزرگترین مرکز خرید پکن بود.هم اکنون به عنوان دومین مرکز خرید پکن و جهان شناخته می شود .این مرکز خرید با 6 طبقه دارای مساحتی بالغ بر 6000.000 میلیون فوت مربع است که بیش از یک هزار فروشگاه را که دربردارنده برند های معتبر خارجی و داخلی است را در خود جای داده است.

این فروشگاه بزرگ علاوه بر فروشگاههای رنگارنگ خود دارای مراکز رفاهی و تفریحی متنوعی مانند رستورانهای کوچک و بزرگ ، محل بازی کودکان اسکیت روی یخ سینما و سایر مراکز تفریحی است و در مجموع محیطی بسار شاد و مفرح را برای خریداران خود مهیا نموده است.

دیگر مرکز خرید چین مرکز خرید جدید جنوب چین است که در شهرستان Dongguan در استان گوانگدونگ قرار گرفته است و دارای زیر بنایی بالغ بر 892.000 مترمربع است و در سال 2005 احداث شده است و شامل 2350 فروشگاه است.

دیگر مرکز خرید معروف در شانگهای است که شاهراه بزرگ خرید معروف است که در طبقه زیرین برجهای دوقلو شانگهای واقع شده است و مشتمل بر 6 طبقه است که در آن انواع کفش لوازم خانگی کالاهای چرمی خانگی لوازم الکتریکی و غیره در آن به فروش می رسد این مرکز همچنین دارای سوپر مارکت سینما رستوران و مراکز تفریحی متعددی است.

از دیگر مراکز خرید مهم جین باید به مرکز خرید Plaza Causeway اشاره کرد که مساحت آن 65000 متر مربع میباشد .از ویژگیهای آن ارائه انواع برندهای معتبر خارجی  ، اجرای مد لباس ، محل تفریح کودکان و برنامه های ورزشی و تفریحی گوناگون برای مراجعه کنندگان است.