مراکز خرید مهم چین :
مرکز خرید طلای پکن یکی از مهم ترین مراکز خرید معروف در کشور زیبای چین می باشد که طرفداران زیادی در بین گردشگران خارجی دارد که به عنوان دومین مرکز خرید پکن و جهان شناخته می شود .این مرکز خرید از 6 طبقه تشکیل شده و مساحتی حدود 6000.000 میلیون فوت مربع داشته که بیش از هزار غرفه عرضه کننده برندهای معتبر خارجی و داخلی است را در خود جای داده است.
مرکز خرید دیگری در جنوب چین واقع شده است که در شهرستان دونگوان و در استان گوانگدونگ قرار داشته و در زمینی به مساحت 892.000 مترمربع گسترده شده است . این مرکز خرید عظیم در سال 2005 افتتاح شده و مشتمل بر 2350 فروشگاه است.
دیگر مرکز خرید معروف در شانگهای بوده که به شاهراه بزرگ خرید شهرت دارد که در طبقه زیرین برجهای دوقلو شانگهای قرار گرفته و دارای 6 طبقه می باشد که در آن انواع کفش لوازم خانگی کالاهای چرمی خانگی لوازم الکتریکی و غیره به فروش می رسد . این مرکز همچنین دارای سوپر مارکت ، سینما ، رستوران و مراکز تفریحی متعددی است.
از مراکز خرید مهم دیگر جین مرکز خرید کاوسوی میباشد که 65000 متر مربع زیربنا داشته  ، از ویژگی های بارز آن ارائه انواع مارکهای معتبر خارجی ، اجرای مد لباس ، محل تفریح کودکان و برنامه های ورزشی و تفریحی متنوع برای خریداران است.
از مراکز خرید معتبر دیگر در چین میتوان به Plaza 66 در شانگهای ,مرکز خرید CITIC Plaza در گوانگجو و فروشگاه بزرگ apm در پکن اشاره کرد.