سفر شما به چین کامل نیست اگر تجربه مشاهده پانداهای این کشور را نداشته باشید. با وجود باغ وحش هایی که انواع مختلف این جاندار دوست داشتنی را در معرض دید عموم می گذارند، بهترین مکان برای مشاهده زندگی واقعی این پانداها،  مرکز پرورش پاندای چنگ دو، واقع در ایالت سیچوان است. در واقع هدف این مرکز نجات این گونه حیوانی از خطر انقراض و افزایش زاد و ولد آنهاست.

در این مرکز می توانید حدود 80 پاندا را در حالی که زندگی روزمره خود را، اعم از غذا خوردن و بازی در پارک های بزرگ، می گذرانند مشاهده کنید. در هنگام مشاهده این حیوان، آموزش های زیادی در رابطه با آن به شما داده می شود. بهترین زمان برای مشاهده آنها صبح است که در فعالترین حالت خود هستند و به آن ها غذا داده می شود. در این ساعت می توانید با پرداخت مبلغی حدود 200 دلار تجربه غذا دادن به یک بچه پاندا یا نشستن در کنار پاندای بالغ و بازی با آن را داشته باشید.

در این مرکز علاوه بر تلاش برای حفظ پانداها، به نگهداری از گونه های دیگر نیز پرداخته می شود. برای مثال: پانداهای قرمز، میمون های طلایی، ببر جنوب چین و دیگر گونه های حیوانی در خطر انقراض منطقه. گرچه کشور چین در زمینه توجه به حیات وحش خوشنام نیست، اما این مرکز در تلاش است تا گستردگی و تنوع گونه این جاندار را حفظ کرده و تمام امکانات لازم را برای این امر فراهم کرده است.