برج های طبل و ناقوس در محله دانگ چنگ پکن قرار دارند و دو جاذبه توریستی مهم و مشهور این شهر هستند. هر دو برج در سال 1272 بنا شدند و از آن هنگام تا کنون دو بار بازسازی شده اند، زیرا بر اثر آتش سوزی آسیب دیده بودند. این دو برج مرکز تاریخ پکن در دوره های یوان مینگ و کینگ بودند.

برج طبل

برج طبل در زمان پادشاهی کوبلای خان بنا شد. برج طبل زمانی محل نگهداری زمان در پکن بود. ساعت های آبی و طبل ها در این برج نصب شدند تا ساعات روز را نشان دهند. در آن زمان 24 طبل در برج نصب شدند اما متاسفانه اکنون تنها یکی از آنها باقی مانده است.

برج طبل یک سازه چوبی دو طبقه است که بر روی یک زیربنای آجری 4 متری بنا شده است و 46.7 متر ارتفاع دارد. امروزه طبقه اول آن کمیته ترویج هنرهای کهن چین و طبقه دوم آن نمایشگاه برج طبل است. هنگام بازدید از برج طبل نباید فرصت مشاهده نمایش طبل را از دست بدهید. در زمان های قدیم برای اعلام ساعت، طبل را 18 بار سریع و 18 بار آرام می نواختند. می توانید حتی برای داشتن نمای بهتر برای مشاهده نمایش به طبقه بالا بروید.

برج ناقوس

برج ناقوس در فاصله 100 متری برج طبل قرار دارد. این برج به عنوان بخشی از معبد نینگ ساخته شد. بعد از مدتی برج تخریب شد و در زمان حکومت امپراطور یانگل مجددا بازسازی گردید، گرچه مجددا تخریب شد!  و در زمان امپراطور کیانلانگ به صورت کامل و در طی دو سال کاملا بازسازی شد.

ارتفاع برج ناقوس 47.95 متر است و مساحت اشغال شده توسط آن 6000 مترمربع می باشد. این برج از آجر و چوب ساخته شده است و یک ساختمان دو طبقه می باشد. درون برج یک ناقوس مسی بزرگ قرار دارد که به "ارباب ناقوس های قدیمی" معروف است. این ناقوس 7 متر ارتفاع و 3.4 متر ضخامت دارد و وزن آن حدود 63 تن است.