دره جیوژایگو که از لحاظ زیبایی های طبیعی مانند کوهستان آلپاین می باشد، بالای جنگل کونیفروس قرار دارد. اطراف این دره مناظر شگفت انگیز و زیبایی وجود دارد و ترکیب زیبایی از رنگ های آبی، سبز و بنفش در برکه ها، دریاچه ها، آبشار ها و غارهای آن دیده می شود. در واقع می توان گفت این منطقه مانند یک موزه طبیعی است.

این منطقه با مساحتی بالغ بر 72000 هکتار در شمال ایالت سیچوان کشور چین، مجموعه ای مهم از اکوسیستم های گیاهی است که پناهگاه بسیاری از گونه های جانوری و گیاهی در معرض انقراض به شمار می رود. برخی درختان این منطقه که ارتفاعشان به حدود 4752 متر نیز می رسد، بقایای یخبندان دوران چهارم هستند و ارزش بسیار زیادی دارند.

جیوژایگو به علت شکوه و زیبایی حیرت انگیزش بسیار مشهور است. چشم انداز جذاب آن که شامل دریاچه ها و آبشارهاست به همراه آب های زلال و غنی از مواد معدنی، یک جاذبه گردشگری بی نظیر را در این منطقه پدید آورده است.

با وجود این که برخی عالیت های جنگلداری موجب صدمه به زیست بوم این ناحیه گردید، اما تلاش برای بازسازی گیاهان این منطقه که شامل حفظ کیفیت آب، هوا و جنگل هاست، در دستور کار مدیران محیط زیست این منطقه قرار دارد.