دریاچه تای در بخش جنوبی دلتای رودخانه یانگ تسه در وکسی واقع شده است، این دریاچه سومین دریاچه بزرگ آب شیرین در چین است که مساحت آن 2250 کیلومتر مربع و میانگین عمق آن 2 متر میباشد. این مکان چشم نواز از جمله مکانهای توریستی چین بوذه و منشا تعدادی از رودخانه ها از جمله سوژو می باشد.

 مطالعات علمی نشان می دهد که ساختار حلقوی دریاچه تای در نتیجه تاثیر شهاب سنگ است و بیش از 70 میلیون سال قدمت دارد. دریاچه تای برای تشکیل سنگ آهک منحصر به فرد شناخته شده است. این سنگ اغلب به عنوان ماده تزییناتی سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلف معماری استراتژیک در میان درختان و درختچه های این دریاچه دیده می شود. گذشته از ویژگی های علمی و مناظر طبیعی و دلنواز آن، جزایر دریاچه همراه با مکان های تاریخی مانند کانال گراند، امکان ساحلی شرقی، شمالی و غربی فرهنگ چین را به رخ می کشد.

نسیم و شکوه دریاچه و خروش امواج که مانند یک نقاشی چشم نواز با هم ترکیب شده است صحنه ای بس زیبا و فریبنده ای در ذهنتان را تداعی می کند. این دریاچه منبع فراوانی از ماهی است. از غذاهای معروف و خوشمزه می توان به ماهی و میگو سفید اشاره کرد که همچنان که بر روی قایق در دریاچه شناور هستید با نهایت لذت میل کنید.