علت نامگذاری این دریاچه این است که در قسمت غربی شهر هانگ ژوی چین قرار دارد. این دریاچه با مساحتی حدود 60 کیلومتر مربع، 5 انشعاب دارد و درون آن معابد، بتکده ها و باغ های زیادی قرار دارند. مارکوپولو در سفرنامه خود از این دریاچه بعنوان بهشت روی زمین یاد کرده است. دریاچه غرب در سال 2011 به عنوان یکی از میراث های جهانی یونسکو ثبت گردید. 

زیبایی این دریاچه به قدری است که شعرا و نقاشان را به خلق آثاری درباره آن واداشته است. در سه طرف این دریاچه تپه ها و مراتع سرسبز قرار دارند. جزایر زیادی در این دریاچه دارند اما بزرگترین آن ها جزیره مصنوعی لینگ ژو می باشد که معبدی نیز در آن قرار دارد و بسیار تماشایی است. همچنین یک عمارت قدیمی در آن قرار دارد که میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد. دو قله از کوهستان اطراف این دریاچه در کنار هم قرار دارند که انتهای آن ها در میان ابرها قرار دارد.

در قسمت جنوبی دریاچه سه برج سنگی قرار دارند که بیش از 400 سال پیش ساخته شده اند و هر کدام حدود دو متر ارتفاع دارند. منظره ای که به هنگام شب در کنار این برج ها و در زیر نور مهتاب شکل می گیرد بسیار چشم نواز است. باغ گل این دریاچه دارای مناظری است که عکاسان را شیفته خود می کند. قایق سواری و تماشای معابد و دیدنی های این دریاچه یکی از لذت بخش ترین تفریح های شما در چین خواهد بود و خاطره این سفر را برای شما فراموش نشدنی خواهد کرد.