جین شانلینگ بخشی از دیوار بزرگ چین است که در شهر باکشی یینگ ایالت هبج قرار دارد. فاصله آن از پکن برابر با 130 کیلومتر است و در شمال شرقی آن واقع شده است.

جین شانلینگ یکی از بهترین مکان ها برای پیاده روی است. مسیر جین شانلینگ تا سیماتای یکی از مفرح ترین مسیرهای پیاده روی دنیاست که در آن تجارب یک سفر واقعی را کسب خواهید کرد. این بخش تا حدودی دست نخورده است و نسبت به بادالینگ دسترسی به آن سخت تر است و گردشگران کمتری به آن می آیند و تا حدودی ناشناخته است.

جین شانلینگ در ابتدا توسط ژنرال ژودا در سال 1368 ساخته شد و چندین بار مورد بازسازی و تغییر قرار گرفت. نام این بخش از دیوار بزرگ برگرفته از کوهستان جین شان است که دیوار در این قسمت بر روی آن قرار دارد. طول جین شانلینگ 11 کیلومتر است و فضای کافی برای پناه گرفتن سربازان، انبار و توپخانه ای مجهز به مهمات را دارد. همچنین دارای 5 معبر، 67 برج و دو برج دیده بانی است.

از نقاط مرتفع جین شانلینگ پکن قابل مشاهده است. درختان افرا و زردآلوی فراوانی در این ناحیه رشد کرده اند. در تابستان، و هنگامی که درختان در اوج زیبایی خود هستند، گردشگران برای بازدید از این زیبایی ها به این منطقه می آیند. در بهار نیز کوهستان پوشیده از گل های رنگارنگ می گردد و منظره چشم نوازی را پدید می آورد. این منطقه به داشتن شاه بلوط و خرمالوی خوش طعم معروف است.

در ژوئن سال 2012 در تله کابین جین شانلینگ دهمین سال خدمت رسانی به مردم جشن گرفته شد. این تله کابین طی مسیر از پای ارتفاعات این منطقه تا ارتفاعات آن را بسیار آسان نموده است.