کوهستان سان کینگ شان در شمال شرقی شهر شانگرائو ایالت ژیانگ ژی چین قرار دارد و در جولای سال 2008 به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت گردید. جدای از این، این کوهستان به عنوان یک مکان خوش منظره ملی انتخاب شده است و یکی از جاذبه های گردشگری بسیار مهم کشور چین است. موسسه جغرافیای ملی چین این کوهستان را به عنوان یکی از پنج کوهستان برتر این کشور انتخاب کرده است.

مساحت این کوهستان حدود 220 کیلومتر مربع است که 71 کیلومتر مربع آن منطقه اصلی خوش منظره آن است. سه قله یوجینگ، یوژو و یوهوا مانند سه روح مقدس تائوئیسم در یک ردیف قرار گرفته اند.

گردشگران می توانند منظره سنگی بی نظیر و زیبای این منطقه را در قله های مرتفع و چشم نواز این کوهستان مشاهده کنند. پدیده های هواشناسی خاصی نیز در این کوهستان به چشم می خورند. مانند دریای ابر، آبشار ابر، نور الهی سانگینگ، جاده پنج رنگ در ابرها و رگبار شهابی.

در زمستان، نوع دیگری از مناظر خیره کننده قابل مشاهده اند. کوهستان پوشیده از برف می گردد و تا چشم کار می کند همه چیز رنگ سفید به خود گرفته است. معابدی مانند سانگینگ، کاخ ببر و اژدها، و معبد باد و طوفان نیز در این کوهستان قرار دارند که از مکان های مهم و روحانی چین به حساب می آیند.

تنوع زیستی این منطقه بی نظیر است و حدود 2373 نوع گیاه و 1728 نوع حیوان وحشی یکی از متنوع ترین زیست بوم های شرق آسیا را رقم زده است. علاوه بر این، 144 نوع حیوان و گیاه این منطقه در لیست قرمز گونه های گیاهی و جانوری چین قرار دارند که اهمیت بالای این منطقه را در حفظ این گونه ها بیان می کند.