خیابان وانگفوجین در محله دانگ چنگ و در نزدیکی سیتی سنتر این منطقه قرارد ارد. این خیابان، یکی از پرترددترین خیابان های تجاری پکن است. طول این خیابان یک مایل (1600 متر) است که از خیابان چانگان در جنوب تا موزه ملی هنر چین در شمال، امتداد دارد. قدمت این خیابان چیزی نزدیک به 700 سال است. وانگفو به معنای عمارت سلطنتی، و جین به معنای چاه آب است و علت نامگذاری این خیابان این است که در این منطقه هشت عمارت سلطنتی وجود داشت که در کنار یکی از آن ها یک چاه آب شیرین قرار داشت. 

در حال حاضر این خیابان پرترددترین خیابان شهر پکن است که در روزهای عادی تا 600 هزار و در روزهای تعطیل تا 1 میلیون و 200 هزار نفر در آن رفت و آمد می کنند. وانگفوجین تنوع گسترده ای در فروشگاه ها، بوتیک ها و پاساژها دارد و مشهورترین منطقه تجاری پکن محسوب می شود. برخی از فروشگاه های این خیابان از برندهای مشهور جهانی هستند. قدمت برخی از فروشگاه ها و مغازه های نیز به چند صد سال می رسد. امروزه این خیابان به عنوان خیابان تجاری مدرنی شناخته می شود که با خیابان شانزه لیزه پاریس در رقابت است.

در این خیابان تعداد زیادی نیمکت راحتی برای گردشگرانی که در حال خرید هستند تدارک دیده شده است تا استراحت کنند. هم چنین باربرها با چرخ دستی هایشان آماده اند تا بارهای شما را به طور رایگان برایتان حمل کنند. 

می توانید سوار اتوبوس واقع در این خیابان شوید که در انتهای جنوبی این خیابان قرار دارد و از وانگفوجین تا خیابان نان هه یان را طی می کند. در طول این مسیر، راهنمای گردشگران در اتوبوس تاریخ این خیابان را با جزئیات برای شما شرح می دهد و نقاط دیدنی آن را معرفی می کند. زمان طی کردن این مسیر 50 دقیقه است و هشت ایستگاه نیز دارد. هزینه بلیط آن نیز برای هر شخص 20 یوان است. 

در حال حاضر در پکن سیاست استرداد مالیات اعمال شده است و گردشگران خارجی می توانند از برخی از فروشگاه های خیابان وانگفوجین بدون پرداخت مالیات خرید کنند. از جمله این فروشگاه ها می توان به عمارت گانگ می و فروشگاه چای وویوتای اشاره کرد. همچنین در این خیابان می توانید به خرید انواع و اقسام خوراکی ها و غذاهای چینی و غیرچینی بپردازید.